Případová studie webu APEX Systems

Stáhnout odchodovost o 90 % a kontinuálně zvyšovat návštěvnost z vyhledávání pro B2B e-shop? It’s real :-)

Klietka se na nás obrátila s cílem vytvořit e-shop pro jejich distributory a samozřejmě také k získání nových partnerů. Díky dlouhodobé spokojenosti s vývojem webu se na nás klietka obrátila také při řešení online marketingu a my se do toho vrhli.

Chci úspěšný projekt
studie

O APEX Systems

Apex je specializovaný distributor v oblasti čištění, hygieny a údržby pro přední mezinárodní dodavatele. Vizí Apexu je být nejlepším dodavatelem systémových řešení a služeb v oblasti hygieny, čištění a údržby. Apex má široké geografické pokrytí, mluví spoustou jazyků a nabízí možnosti poradenství, servisu i technické podpory pro své klienty.

apexsystems

Jaké byly cíle

Zvýšit návštěvnost z vyhledávačů

Snížit odchodovost uživatelů z e-shopu

Zlepšit použitelnost webu

Rozšířit edukativní stránku webu

Jak si projekt vede (meziročně)

+026%

nových partnerů

+043%

návštěv

-090%

odchodovosti z organického hledání

+0246%

návštěv ve srovnání segmentu

O co se klientovi staráme

  • Výroba nového e-shopu na míru
  • Napojení na Money S3 účetní systém
  • Optimalizace pro vyhledávače (SEO)
  • Linkbuilding
  • Úpravy webu a obsahu
  • Zvyšování konverzního poměru

Něco málo ze spolupráce

Starší web neznamená, že není použitelný pro mobily

Nový e-shop pro Apex Systems byl připravován již před nějakou dobou a samotný web byl historicky spuštěn již v roce 2007. Za tuto dobu prošel řadou úprav s cílem být pro uživatele přínosný a dobře použitelný.

apexsystems

Obsah je pořád král!

Web na začátku spolupráce postrádal textový obsah a vyhledávače se tak neměly čeho chytit, tento bod byl tedy kritický, tvorba obsahu výrazně pomohla e-shopu již v řádu několika dní, kdy rapidně klesala míra okamžitého opuštění návštěvníky webu a zároveň narůstala návštěvnost z organického vyhledávání.

apexsystems apexsystems

Mít spoustu stránek věc jedna, mít indexovatelné stránky věc druhá

Web kvůli složitějšímu napojení na účetní systém sklidil pár nedostatku technického řešení, které vzhledem k době implementace byla standardní. Stránky produktů jsou parametricky rozlišeny podle svých variant, ale se změnou varianty se žádná data neupravila a docházelo tak k velkým duplicitám obsahu e-shopu, kterým bylo zamezeno generováním titulků a dalších atributů stránky z parametrů produktů.

Optimalizace on-page faktorů a budování odkazového profilu

Projekt bez práce na optimalizaci obsahoval tisíce duplicit v titulcích stránek a meta popiscích. Obrázky na webu neměly vyplněny ALT popisky. Web zcela postrádal textový obsah. Pro efektivní eliminaci duplicit bylo nasazeno automatické generování titulků a meta description z dat produktů, které e-shop poskytoval, postupně se doplňovaly alternativní popisky obrázků a rozvíjel obsah webu a to nejen popisků kategorií a produktů, ale také obsah edukativního charakteru, který uživatelům usnadní hledání a pomůže s výběrem. Kromě on-page faktorů se zapracovalo také na optimalizaci rychlosti načítání stránek a získávání hodnotných odkazů.

Optimalizace cílená na výsledky

Meziroční výsledky jsou jasně kladné a rostoucí. Jak vypadal první půlrok spolupráce napoví náhled z Google Analytics a stručný komentář.

apexsystems

 

Co o spolupráci s Poski.com říká zástupce společnosti?

apexsystems
Zdeněk Mocek
Marketingový manažer Apex Central Europe s.r.o.
apexsystems.cz
Velice nás těší propojení našeho systému s eshopem – automatické překlápění objednávek nám šetří spoustu času, a tím pádem i peněz. Náš web díky Poski.com prošel optimalizací, která zákazníkům zpříjemňuje návštěvu a zvyšuje konverzi. S Poski.com jsme vždy našli řešení efektivní pro obě strany.