Případová studie webu Dekstone

Zvýšit počet konverzí o 141% ale snížit náklady o 70 000 Kč? Je to možné.

Spolupráci s klientem jsme započali v říjnu roku 2016. Cílem bylo kontinuálně navyšovat počet konverzí i návštěvnost. Dále pomoci v brandování společnosti. Klient ovšem chtěl snížit cenu za konverzi přes PPC, která byla neúměrně vysoká.

Výsledkem je meziroční nárůst počtu konverzí z PPC o 141% a navýšení celkové návštěvnosti o 50%. I přesto se nám povedlo snížit náklady klientovi o téměř 70 000 Kč za rok.

Chci úspěšný projekt
studie

O společnosti Dekstone

Společnost DEKSTONE přírodní kámen s.r.o. provozující web desktone.cz a eshop wallstone.cz se zabývá výrobou přírodních kamenných obkladů a dlažby. Nabízí také obklady ze žuly či mramoru. Web funguje již od roku 2011.

dekstone

Jaké byly cíle

Zvyšovat konverzní poměr

Snížit náklady na PPC

Budovat brand společnosti

Navyšovat počet konverzí

Čeho jsme dosáhli (porovnání roku 2017 vs. 2016)

+0141%

Poptávky z PPC

-0180

cena za konverzi

+050%

návštěvnost

0200 h

náročnost

O co se klientovi staráme

 • Optimalizace pro vyhledávače (SEO)
 • Obsahový marketing
 • PPC reklama
 • Správa Facebook profilu
 • FB reklama
 • Email marketing
 • UX design
 • Grafické práce
 • Úpravy webu

Něco málo ze spolupráce

Na začátku spolupráce jsme si stanovili nejdůležitější cíle pro klienta, za kterými půjdeme v průběhu času. Primární konverze bylo pro klienta odeslání poptávkových formulářů na webu, které následně generují tržby. Pro klienta bylo také důležité zvyšování návštěvnost webu a postupné budování komunity na Facebooku.

PPC kampaně

V rámci PPC inzerce jsme se nejprve pustili do analýzy Sklik účtu, který jako jediný sloužil v rámci PPC. Výsledkem bylo zastavení nefunkčních kampaní, které na jednu stranu přinášely návštěvnost s odchodovostí přes 90% a nulové konverze a na stranu druhou stály klienta desítky tisíc na kreditu.

Pustili jsme se do kompletního přepracování kampaní, ať už inzeráty či bannery, vše vedlo pouze na hlavní stranu webu, což byl základní kámen úrazu. V kampaních ve vyhledávací síti se navíc mísily relevantní klíčová slova s nesmyslnými ve volné shodě, což generovalo vysoké náklady, nízké hodnocení kampaní a nulový výsledný efekt na konverze.

dekstone

Průměrná částka, kterou musel klient zaplatit za jednu poptávku (CPA) v době, kdy jsme kampaně přebírali, byla 300 Kč.

Při porovnání srpna 2016 a srpna 2017 došlo meziročně k nárůstu celkové návštěvnosti na webu přesně o 50%. Zejména díky optimalizaci PPC kampaní a také obsahu na webu se nám povedlo snížit okamžitou odchodovost z webu z 69% na 47%. Došlo k celkovému zvýšení počtu konverzí o 45%, zejména tedy díky optimalizaci PPC kampaní, které nyní tvoří hlavní zdroj konverzí.

V rámci PPC jsme si věřili na dosažení následujících cílů:

 • Zvyšování počtu konverzí – poptávek
 • Snížení cílové CPA – z neúměrné výše 300 Kč/konverze

A výsledky?

 • Zvýšení počtu konverzí z PPC meziročně o 141%.
 • Postupné snižování cílové CPA z 300 Kč na 120 Kč. Pokud by klient nevyužil naší spolupráce a kampaně by dále běžely s CPA ve výši 300 Kč/konverze, zaplatil by za rok při kontinuální výši konverzí, o 70 000 Kč více na kreditu. Výsledkem je tedy snížení nákladů na konverzi, ovšem při neustálém nárůstu počtu konverzí.

Na grafu níže vidíte, jak vypadala v průběhu času spolupráce s Poski.com

dekstone

FB správa a kampaně

Co se týče Facebooku, zde se nám daří budovat komunitu fanoušků, kteří sledují dění na stránce s minimálními náklady. Facebook reklamy také tvoří třetí nejsilnější zdroj poptávek na webu.

Facebook bylo nutno na začátku spolupráce zcela nově založit a začít budovat komunitu fanoušků. Nyní jich je na stránce přes 700, kteří se prakticky denně inspirují krásnými referencemi.

dekstone dekstone

 

Co o spolupráci s Poski.com říká majitel společnosti?

dekstone
Dušan Hlaváček
Majitel společnosti DEKSTONE přírodní kámen, s.r.o.
dekstone.cz
Velmi nás těší, že se povedlo takto snížit cenu za konverzi. Díky tomu jsme ušetřili nemalou finanční částku. Jsem velmi rád a přeji Poski.com mnoho dalších spokojených klientů, stejně jako jsme my.