Případová studie webu Onlinefitness.cz

Procvičte se k milionovým tržbám, aneb jak jsme klientovi navrhli a vybudovali fungující byznys.

Kluci z Online fitness se na nás obrátili s požadavkem připravit a zrealizovat web streamující (neboli vysílající) fitness lekce. Před námi tak stála dlouhá společná cesta k úspěchu. Příprava webu tak byla nakonec to nejmenší, s čím jsme se museli poprat.

Chci úspěšný projekt
studie

O Onlinefitness.cz

Web Onlinefitness.cz je nápadem Daniela Opačitého a Lukáše Vojkovského, kteří přišli s zajímavou myšlenkou cvičení na internetu. Je určen zejména ženám, které nemají čas či jednoduše nechtějí chodit do fitka. Stačí jim notebook či tablet a cvičit mohou i z pohodlí domova.

fitness-online

Jaké byly cíle

Připravit nový web s originální grafikou, která cílí na ženy.

Napojit na externí streamovací službu.

Připravit kreditový systém a placené partnerství.

Vymyslet systém slev a slevových kuponů.

Jaké má projekt výsledky

0 5000

registrací za první rok fungování

+0137%

přístupy z přirozeného vyhledávání 2017 vs. 2016

0 2

jazykové mutace - rozšíření projektu na světovou verzi

+054%

průměrný růst placených členství od vzniku projektu

Co jsme klientovi splnili

 • Výrobu webu na míru
 • Napojení externí streaming
 • Řešení přechodu z živých vysílání do časově omezeného vysílání ze záznamu
 • Vytvoření systému slev a slevových kuponů
 • Kontinuální technická podpora
 • Platby ve dvou měnách
 • Řešení více typů členství a zobrazování rozdílného obsahu
 • Hlídací funkce pro řešení neúspěšných plateb
 • Systém registrace a opakovaných plateb

Něco málo ze spolupráce

Online fitnesáci začínali v podstatě na zelené louce. Společně s Poski.com vymysleli jak vytvořit a technicky zajistit konkurenceschopný model společnosti, která nabízí online cvičení, tak aby předběhla svou konkurenci. Bylo třeba nejen zajistit samotné živé vysílání cvičení, ale také vymyslet, jakým způsobem tyto unikátní služby nabídnout pro různé cílové skupiny.

Tvorba webu a napojení na externí služby

Nestačilo vytvořit samotný web. Analytici a programátoři museli vymyslet technické řešení streamingu a nabídky online cvičení tak, aby každá zákaznice dostala přesně to, co si objednala. Řešilo se tedy:

 • V začátcích projektu vlastní přehrávač živého i archivního vysílání a přímé napojení na Wowza Streaming Server - software běžící na serveru třetí strany, která zajišťovala technicky samotný přenos dat živého videa
 • V pozdější fázi projektu výměnu řešení s vlastním přehrávačem za komplexnější řešení od Livebox, které bylo tomuto projektu přizpůsobeno
 • Přístup k rozdílným lekcím veřejně, po zaplacení a po zaplacení lepšího členství
 • Platby kreditem za jednotlivé lekce a nákup kreditu obratem pomocí platebních karet
 • Slevové kupóny pro marketingovou propagaci projektu

Jak web vypadal v jeho počátcích v roce 2014? Koukněte a srovnejte s dnešní podobou. Dnes web využívá moderní prvky videa v pozadí.

fitness-online fitness-online

Zákaznice si může na webu zakoupit různé druhy členství dle výběru - měsíční, čtvrtletní nebo např. roční. Má možnost také kreditového členství. Dle členství má přístup do TOP lekcí či nikoliv. Naši programátoři museli vyřešit opakované platby, které se strhávají z platební karty zákaznic, a také funkci pro neúspěšné platby - opětovné pokusy pokud se nepodaří z karty strhnout platbu.

fitness-online

Dle typu členství mají zákazníci přístup do jednotlivých lekcí, které mohou být veřejné či nikoliv. Pro zákazníky, kteří chtějí darovat poukaz na fitness lekce například k narozeninám, jsou připraveny dárkové poukazy.

fitness-online

Fitness lekce

Každá sekce se cvičením má vlastní URL adresu a video s lekcí se dá shlédnout i po skončení přenosu. Přenosy jsou napojeny na služby firmy LIVEBOX, kteří technicky zajišťuje živá vysílání. Výhodou oproti YouTube konkurenci je určitě kombinace živosti, češtiny a širokého obsahu. Navíc uživatel nemusí nic vyhledávat a má jistotu, že trénink bude kvalitní.

fitness-online

Jak se projektu daří?

Projekt Onlinefitness.cz roste každým rokem o 54%. Na interview si zakladatele pozvala i Česká televize či magazíny jako například First Class nebo Svět Ženy. I díky této offline reklamě je projekt již v širokém povědomí žen v České republice.

Největší zájem o služby Online fitness je zejména po Vánocích a Novém roce. Mnoho žen si totiž dává předsevzetí začít cvičit. Nárůst návštěvnosti na webu po Novém roce pěkně ilustruje náš graf. Ruku v ruce se zvýšením návštěvnost jde také počet zakoupených členství.

Na grafu níže vidíte nárůst návštěvnosti po období Vánoc a Nového roku, kdy si lidé dávají novoroční předsevzetí:

fitness-online