Chytré online systémy
& moderní webdesign

Zpřístupněte
svůj web

Pro mobily i tablety – kvůli návštěvníkům i SEO.

Responzivní design

Díky posledním statistikám organizace StarCounter víme, že víc než 40 % uživatelů si prohlíží internetové stránky s pomocí mobilního zařízení. V Česku jsou tato čísla zatím o něco nižší, avšak využívanost tabletů a mobilů při prohlížení webových stránek i u nás neustále roste.

Nabídnete-li uživateli mobilu klasické webové stránky, pravděpodobně jej odradíte a přijdete o potenciálního zákazníka. Palec není myš, a co lze na klasickém webu jednoduše ovládat myší, nemusí mobilní uživatel zvládnout prstem (dotykové ovládání).

S tím, jak se chytré telefony stávají cenově dostupnějšími, roste i jejich využívanost při brouzdání na Internetu. Klasické stránky jsou zpravidla optimalizovány pro prohlížení na počítači. Abychom stránky přizpůsobili pro uživatele mobilních zařízení, musíme je upravit tak, aby se jejich obsah optimálně zobrazoval jak na mobilním zařízení, tak na klasickém počítači.

Internetové stránky takto modernizujeme nejen kvůli „pohodlí“ samotných uživatelů, ale též za účelem zvýšení návštěvnosti webu.

Samotné fulltextové vyhledávače začínají chápat a zohledňovat skutečnost, že mobilní uživatel upřednostňuje ty webové stránky, které na něj myslí a jsou dobře ovladatelné i s použitím mobilu nebo tabletu, a proto začínají optimalizovat své vyhledávací algoritmy.

Google jako vůbec první upřednostňuje responzivní webové stránky ve výsledcích vyhledávání při hledání prostřednictvím mobilu nebo tabletu.

Nové stránky s responzivním designem

Vhodné pro projekty vyžadující stránky, které se přizpůsobí zařízení návštěvníka, a budou tak uživatelsky přístupné ze všech zařízení, nezávisle na operačních systémech a internetových prohlížečích.

Komu tuto variantu doporučujeme?

  • novým projektům, kde se očekává vysoký počet návštěvníků z mobilních zařízení
  • fungujícím projektům, kde se počítá s markantním nárůstem návštěv z mobilních zařízení
  • větším projektům, jež vyžadují univerzální web nezávislý na zařízení uživatele
  • projektům, které chtějí zachovat kompletní obsah webu i v mobilní verzi
  • projektům, které chtějí obsah v mobilním zařízení ve stejné grafické kvalitě jako u desktopové verze (verze pro klasické PC)
  • projektům, které žádají stejnou funkcionalitu u mobilní verze jako u verze desktopové (to, co funguje na PC, bude fungovat i na mobilu, tabletu)

Mezi naše projekty, které využily výhod responzivního designu, patří například stránky oblíbeného projektu onlinefitness.cz nebo produktově rozsáhlý e-shop s nábytkem c-nabytek.cz.

obrázek prjektu na pozadí whirlpool.cz

Oficiální prezentace českého zastoupení značky Whirlpool v responzivní verzi.

zobrazit projekt
obrázek prjektu na pozadí onlinefitness.cz

Prezentace unikátního projektu Online Fitness, který vám umožní cvičit z pohodlí domova s pomocí PC nebo tabletu

zobrazit projekt
obrázek prjektu na pozadí simplyhome.cz

Webové stránky realitní kanceláře SimplyHome s unikátní možností hledání v klasických nabídkách i v projektech. Speciální sekce s developerskéými projekty a představením jednotlivých makléřů

zobrazit projekt
obrázek prjektu na pozadí hellerdance.cz

Internetový obchod specializující se na prodej tanečních produktů (obuv, oblečení, doplňky). E-shop ja napojen na klientův interní ekonomický systém a je vytvořen v responzivní verzi.

zobrazit projekt
frame-scrollup