Případová studie webu KAKTUS Reality

Chcete uspět na realitním trhu? Potřebujete realitku s osobním přístupem a dobrým marketingem. Koukněte jak to dělá Kamil Kůs.

Klient se na nás obrátil s cílem vytvořit realitní web na unikátní grafice a s chytlavým názvem KAKTUS Reality - píchneme vám s prodejem nemovitostí. Po dokončení webu jsme vrhli na marketing. I klient potřeboval píchnout. :-)

Chci úspěšný projekt
kaktus

O KAKTUS Reality

Společnost KAKTUS Reality založil v roce 2015 Kamil Kůs. Nelíbilo se mu, jak česká společnost vnímá makléře. Chtěl zvednout úroveň profese realitního makléře. Začal v Ostravě - Porubě a zanedlouho své aktivity rozšířil i celého Moravskoslezského kraje. Je jiný než ostatní makléři. Ať již přístupem ke klientům či k investicím. Nebojí se, narozdíl od spousty dalších realitek, investovat do online i offline marketingu, a proto výrazně roste.

kaktus

Jaké byly cíle

Připravit nový web s originální grafikou

Pomoct vznikajícímu brandu pomocí PPC reklamy

Pracovat na uživatelské přívětivosti (UX) webu pomocí analýz návštěvníků

Pomoct s náborem nemovitostí prostřednictvím emailingu a PPC

Jak si projekt vede?

0160 mil.

hodnota prodaných nemovitostí v Kč

01500

spokojených klientů

+0897%

meziroční růst objemu provizí

+0275%

meziroční růst poptávek po nemovitostech

O co se klientovi staráme

  • Optimalizace pro vyhledávače (SEO)
  • Linkbuilding
  • PPC reklama
  • Email marketing
  • UX design
  • Úpravy webu

Něco málo ze spolupráce

Na začátku spolupráce jsme se pustili do tvorby nového webu kaktusreality.cz, který byl postaven na netradiční ale zajímavé grafice. Web byl napojen na náš realitní software Poski REAL, který umí exportovat nemovitosti na desítky různých realitních serverů a nabízí komplexní správu nemovitostí a makléřů.

kaktus

Po dokončení webu jsme se pustili do marketingu, a to konkrétně do správy PPC kampaní, UX úprav webu a emailingu.

PPC kampaně na Skliku jsme převzali od Seznamu a postupně v průběhu roku 2016 se nám podařilo následující:

  • Zvyšování počtu konverzí – poptávek po nemovitostech o 275%
  • Snížit cenu za konverzi o 58%

Klient se nebál investovat do online i offline reklamy. Díky tomu mu v průběhu roku 2016 vzrostl objem provizí z prodaných či pronajatých nemovitostí o 897%. Nejúspěšnějšími kanály, které přinášely konverze byly PPC a Facebook, o který se starají Dva Mluvčí.

Na grafu níže vidíte vývoj objemu provizí v roce 2016 a 2017:

kaktus

Nábor nemovitostí

Klientovi markantně narůstal objem prodaných a pronajatým nemovitostí, ale postupně začal mít problém s náborem nemovitostí, jako ostatně všechny realitní kanceláře. Připravili jsme tak novou podstránku: “Nacenění nemovitosti zdarma”, která cílí na lidi přemýšlející o prodeji své nemovitosti, ovšem neví její hodnotu. Vyplní jednoduchý poptávkový formulář a makléř dostane velmi cenný kontakt na osobu, která hodlá prodat nemovitost ale ještě nekontaktovala žádnou realitku. Podstránka nyní tvoří největší zdroj v rámci náboru nemovitostí, i díky podpoře PPC a Facebook kampaněmi.

kaktus

Druhá podstránka cílící na nábor nemovitostí, kterou jsme připravili se jmenuje “Odměníme vás za tip”. KAKTUS Reality vyplácí lidem, kteří ji dají tip na osobu prodávající nemovitost, až 5000 Kč.

kaktus

Jak jsme zmínili již na začátku případovky. Chcete uspět v realitní branži? Myslete jinak a nebojte se investovat do marketingu a buďte kreativní. Jinak zapadnete do nudné šedi stovek realitních kanceláří. Exportovat nemovitosti na realitní servery a sázet prodávané nemovitosti na Facebook totiž nestačí. Jak říkal Steve Jobs: “Think different” (v překladu “Myslete jinak”). A zbytek nechte na Poski.com. :-)

 

Co na to klient

kaktus
Kamil Kůs
Jednatel KAKTUS Reality
kaktusreality.cz
Na základě dlouhodobých pracovních zkušeností bychom rádi touto cestou poděkovali celému týmu Poski.com, doslova panu Vozňákovi, a to za kvalitně odvedou práci při tvorbě textů či newsletterů. Díky správě, stálému zlepšování webových stránek či podstránek kaktusreality.cz a v neposlední řadě díky skvělému marketingu, zůstáváme s našimi klienty neustále v kontaktu.